Avotoast

2_11_13_1
 
Co můžeme říct o avokádu? Je skvělým zdrojem tuku, antioxidantů či mikroživin a rozhodně své místo v jídelníčku má. Jedinou jeho "nevýhodou" (pro někoho, kdo se např. snaží zhubnout) by mohla být malinko vyšší energetická hodnota nebo fakt, že kromě tuku už další makroživiny ve větším množství neobsahuje, to ale rozhodně není důvod ho do jídelníčku nezařazovat.
 
Tento recept je poskládaný tak, aby byl chutný a vyvážený v rámci jednotlivých makroživin. Zároveň ale díky většímu množství tuku a pěkné porci bílkovin vás hezky zasytí, může to být tedy ideální snídaně nebo třeba i svačina.
 
Avokádo, Půlky, Průřez, Semínko
 
Odlehčené avokádové toasty s vejci
 
Na tento extra rychlý a jednoduchý recept budeme potřebovat:
 
  • 50g avokáda (cca 1/2 menšího)
  • 80g nízkotučného tvarohu (/cottage light)
  • sůl, pepř, česnek, sušená cibule, citrónová šťáva
  • možnost přidat nasekaná rajčata
K tomu:
  • 2 vejce S (50g)
  • 2 celozrnné toasty nebo třeba velký krajíc (60g) žitného chleba
Zvolili jsme záměrně nízkotučný tvaroh, jelikož ve vejcích i avokádu už velké množství tuku je a spíše potřebujeme přidat zdroj čistých bílkovin. Celozrnný toast  anebo žitný chléb nám zase dodá vlákninu a zasytí nás na delší dobu oproti klasickému bílému. Pokud byste chtěli ještě o něco zvýšit množství bílkovin, doporučuji chleba s vyšším obsahem proteinu, například značky Penam.
 
Tip! Pokud byste chtěli extra proteinovou bombu, doporučujeme zkusit místo vejce tvarůžky, které mají výborné hodnoty (ve 100g se skrývá 30g bílkovin).
 
Může jít o obrázek jídlu a indoor
 

Postup:

Avokádo a tvaroh ochutíme a společně rozmixujeme. Poté už jen podáváme na pečivu s uvařenými vajíčky nebo volími oky. Toť vše! Dobrou chuť :)
Zpět do obchodu